| PH | 3-10 |
|---|---|
| サイズ | 2.0~6.0mm |
| 粒度の修飾された率 | ≥98.0 |
| 色 | ベージュ色 |
| パッケージの湿気content% | ≤1.50 |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
|---|---|
| Product Name | 4.0 - 6.0mm 3A Molecular Sieve Desiccant For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
| High Light | Switchgear 3A Molecular Sieve Adsorbent, 6.0mm 3A Molecular Sieve, Chemical Molecular Sieve Desiccant |
| Certificate | SGS & REACH |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| パッキング | 25kg/bag |
|---|---|
| 製品名 | 冷却するDesiccant |
| 材料 | 活性アルミナ |
| クラッシュの強さ | ≥60N |
| 形 | 球形 |
| Crush Strength | N ≥ 80 |
|---|---|
| Loss on Ignition(LOI)@960℃ (wt%) | MAX. 1.2% |
| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
| Certificate | SGS & REACH |
| Shape | Sphere |
| 証明書 | SGS及び範囲 |
|---|---|
| 形 | 球 |
| 見掛け密度 | ≥ g/mlの0.85 |
| サイズ | 1.6-2.5mm |
| 露点 | ℃の≤ -73 |
| サイズ | 2~4mm |
|---|---|
| 材料 | 活性アルミナ |
| 適用 | 空気調節、冷却装置、等。 |
| 製品名 | 冷却するDesiccant |
| 加害率 | ≤0.2% |