| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| 名前 | 分子篩のドライヤー |
|---|---|
| 静的な水adsorption%≥ | 17.5 |
| 摩耗rate%≤ | 0.1 |
| 見掛け密度g/ml | 0.85 |
| 粒度のパスrate%≥ | 98 |
| 原産地 | 上海、中国(本土) |
|---|---|
| 形状 | 粒状で 粒状 |
| 質管理 | ISO9001:2008年 |
| 静的な吸着された水 | 25. 0% |
| 純度 | ≥ 99% |
| Cas No | 308080-99-1 |
|---|---|
| Model | KDHF-09 |
| Adsorptioncapacity | High For Water And Gases |
| Thermal Stability | Up To 400°C |
| Crushing Strength | ≥90N/Particle |
| 形 | 球体 |
|---|---|
| かさ密度 | ≥ 0.75 g/ml |
| サイズ | 1.6-2.5mm、3.0-5.0mm |
| 露点 | -73℃以下 |
| 圧縮強度 | 100N |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
|---|---|
| Product Name | 4.0 - 6.0mm 3A Molecular Sieve Desiccant For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
| High Light | Switchgear 3A Molecular Sieve Adsorbent, 6.0mm 3A Molecular Sieve, Chemical Molecular Sieve Desiccant |
| Certificate | SGS & REACH |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| 見掛け密度 | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| サイズ | 3.0mm-5.0mm |
| 加害率 | ≤0.2% |
| 湿気の吸着 | ≥21% |
| クラッシュの強さ | ≥20N |
| 他の品名 | CMS |
|---|---|
| 色 | ブラック |
| モデル | CMS-220/240/260 |
| タイプ | 吸着剤 |
| わずかな気孔の直径 | 4オングストローム |
| わずかな気孔の直径 | 4オングストローム |
|---|---|
| サイズ | 1.3mm、1.6mm |
| 密度の積み重ね | 680-700G/L |
| 圧縮の強さ | ≥75N/Particle |
| モデル | CMS-220/240/260 |